weather
33°
İstanbul
00:00:00
Öğle vaktine kalan
HABERTEMA Ekonomi Bitcoin'de Sert Düşüş!

Bitcoin'de Sert Düşüş!

Bitcoin fiyatları hızla düşüş yaşarken yatırımcılar endişeli. Son zamanlardaki dalgalanmaların ardından kripto para piyasası belirsizlikle karşı karşıya.

283
GÖSTERİM
1 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
GÜNCELLEME:
Okunma Süresi: 1 dk
Bitcoin'de Sert Düşüş!

Bitcoin'de Sert Düşüş Devam Ediyor

Geçtiğimiz haftalarda 'Halving' (yarılanma) etkinliğini geride bırakan Bitcoin'de sert düşüş eğilimi devam ediyor, 8 Nisan'da 71 bin dolar seviyesinde olan Bitcoin, son günlerde yüzde 6'ya varan bir düşüşle 56 bin 486 dolar seviyesine gerileyerek Şubat ayından bu yana en düşük seviyesini gördü.

Kripto Para Piyasasında Dalgalanmalar

Kripto para birimlerinden biri olan Ethereum da 2883 dolardan alıcı bulurken, Nisan ayında Bitcoin yüzde 16 oranında bir değer kaybı yaşadı. ABD Hazine Bakanlığı'nın kripto para birimleri üzerindeki maliye politikalarının sertleşmesi de düşüşe katkıda bulundu. Öte yandan, Binance'ın kurucusu Changpeng Zhao'ya verilen 4 aylık hapis cezası kararı kripto para piyasasındaki duyarlılığı olumsuz etkiledi.

Saat 14:15 itibarıyla Bitcoin 57 bin 577 dolardan alıcı bulurken, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) hem Bitcoin hem de Ethereum işlemine olanak sağlayan fonları onaylamasının ardından 2024'e hızlı bir başlangıç yapan Bitcoin, 14 Mart'ta 75 bin 830 dolara kadar yükselmişti.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Altın fiyatları, FED'in aldığı kararın ardından hareketlendi!

Altın fiyatları, FED'in aldığı kararın ardından hareketlendi!