weather
33°
İstanbul
00:00:00
Öğle vaktine kalan
HABERTEMA Teknoloji WhatsApp artık internet olmadan da kullanılabilecek

WhatsApp artık internet olmadan da kullanılabilecek

WhatsApp kullanıcıları, artık "Yakındaki Kişiler" özelliği sayesinde çevrimdışı belge ve dosyaları yakınındaki kişilerle paylaşabilecekler. Bu özellik, telefonlarında bulunan WhatsApp kullanıcılarının yakınlarına belge, fotoğraf veya diğer dosyaları anında ve kolayca iletmelerini sağlayacak.

329
GÖSTERİM
2 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
GÜNCELLEME:
Okunma Süresi: 2 dk
WhatsApp artık internet olmadan da kullanılabilecek

WhatsApp, dosya paylaşımı için çevrimdışı özelliğini test ederek kullanıcı deneyimini geliştirmeyi hedefliyor. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar internet bağlantısı olmadan da dosya paylaşımı yapabilecekler. Bu da özellikle düşük internet hızlarına sahip bölgelerde ve sınırlı veri kullanımı olan durumlarda oldukça pratik bir çözüm sağlayacak. 

Kullanıcıların dosya paylaşımı konusunda daha esnek ve sorunsuz bir deneyim yaşamalarını sağlayacak olan bu özellik, WhatsApp'ın popülerliğini artırabilir ve daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmasına yardımcı olabilir. Henüz test aşamasında olan bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz belirsizliğini koruyor. Ancak, WhatsApp'ın yenilikçi ve kullanıcı odaklı yaklaşımıyla, bu özelliğin kısa sürede tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor. WhatsApp'ın, dosyaları çevrimdışı olarak aktarmasına ve paylaşmasına olanak tanıyacak yeni bir özelliği test ettiği rapor ediliyor.

WhatsApp'ın Yakındaki Kişiler Özelliği Bluetooth Üzerinden Dosya Aktarımına İmkan Tanıyor

Rapora göre, WhatsApp People Nearby özelliği cihazlar arasında dosya aktarımı için Bluetooth'u kullanarak internet bağlantısına ihtiyaç duymadan dosya transferine olanak sağlıyor.

WhatsApp'ın yeni özelliği sayesinde kullanıcılar, belge, medya ve diğer dosyaları çevrimdışı olarak kişileri ile paylaşabilecekleri bir platforma sahip olacaklar.

WhatsApp uygulamasında yer alacak olan özel Yakındaki Kişiler bölümü sayesinde kullanıcılar, gerekli izinleri verdikten sonra Bluetooth ve konum erişimi ile dosyaları hızlıca paylaşabilecekler.

Özellik, uçtan uca şifreleme ile korunduğu için kullanıcıların telefon numaraları ve dosyaları güvenli bir şekilde aktarabilecekler.

Henüz geliştirme aşamasında olan Yakındaki Kişiler özelliğinin iOS kullanıcılarına ne zaman sunulacağı ya da genel kullanıma açılacağı konusunda net bir bilgi bulunmamakla birlikte, Android beta sürümünde görüldüğü kaydedildi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Fatih'te Kaçan Maymun Momo Sokakları Telaşa Soktu!

Fatih'te Kaçan Maymun Momo Sokakları Telaşa Soktu!