weather
33°
İstanbul
00:00:00
Öğle vaktine kalan
HABERTEMA Genel Denizli’ye fırtına uyarısı

Denizli’ye fırtına uyarısı

70 kilometre arasında kuvvetli rüzgar ile fırtınanın 10 Ocak 2023 tarihinde sabah saatlerinden itibaren etkili olması...

467
GÖSTERİM
2 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
Haberleri
GÜNCELLEME:
Okunma Süresi: 2 dk
Denizli’ye fırtına uyarısı

70 kilometre arasında kuvvetli rüzgar ile fırtınanın 10 Ocak 2023 tarihinde sabah saatlerinden itibaren etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğü tarafından yayımlanan açıklamaya göre, 10 Ocak 2023 Salı günü sabah saatlerinden itibaren Denizli, Afyonkarahisar ve Uşak’ta rüzgarın bölge genelinde güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı baca zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyardı.

Fırtınaya karşı meteorolojinden önlem uyarısı
Bölgede saatte 40 ile 70 kilometre arasında kuvvetli rüzgar ile fırtınanın oluşturacağı risklere karşı Meteoroloji tarafından verilen bilgi ise şöyle; “Fırtınadan önce uyarıları radyo ve televizyondan takip edin. Meteoroloji’den telefonla bilgi alın. Merdiven, bahçe mobilyası gibi serbest nesneleri ya da pencere ve camları kırıp içeri girebilecek her şeyi emniyete alın. Kapı ve pencereleri, özellikle evin rüzgar alan tarafında olanları, garaj kapısı gibi büyük kapıları kapatın ve emniyetli bir şekilde bağlayın. Araçları, varsa garaja park edin, yoksa onları bina, ağaç, duvar ve çitlerden uzakta tutun. Çatı katı, tavan arası kapılarını ya da kapaklarını kapatın ve sürgüyle emniyete alın. Eğer pencerelerde panjur, kepenk varsa bunların kapatılıp bağlandığından emin olun. Eğer bacalar uzun ve kötü durumdaysa mümkün olduğunca sağlamlaştırın. Afet ilk yardım çantasını yanınıza alın.”

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Aydın’a fırtına ve yağış uyarısı

Aydın’a fırtına ve yağış uyarısı