18 Temmuz 2024
weather
37°
weather
33°
İstanbul
00:00:00
Öğle vaktine kalan
HABERTEMA Otomobil Her 10 araçtan 9'u otomatik şanzıman tercih ediliyor

Her 10 araçtan 9'u otomatik şanzıman tercih ediliyor

Türkiye'de otomotiv sektöründe, ocak-mart döneminde otomatik vites araçların pazar payı %89,3'e yükseldi. Küresel ölçekte, otomatik vites araç üretiminin manuel vites araçlara göre artmasının, satışlara olumlu bir etki yarattığı vurgulandı. Ayrıca F, E ve D segmentindeki tüm araçlar, tamamıyla otomatik vites seçeneği ile tüketicilere sunuldu.

204
GÖSTERİM
1 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
GÜNCELLEME:
Okunma Süresi: 1 dk
Her 10 araçtan 9'u otomatik şanzıman tercih ediliyor

Otomatik Vites Otomobiller Türkiye Otomotiv Pazarında Hakimiyetini Arttırıyor

Türkiye otomotiv pazarında, ocak-mart döneminde otomatik vites otomobillerin pazar payı yüzde 89,3'e ulaştı ve otomatik vites araç satışlarındaki artışın küresel otomatik vites üretiminin yükselmesiyle ilişkili olduğu belirtiliyor.

Otomatik Vites Satışlarındaki Yükseliş Devam Ediyor

F, E ve D segmentindeki tüm otomobillerin otomatik vites olmasıyla Türkiye otomotiv pazarında bu yılın ocak-mart döneminde otomatik vites araç satışlarındaki artış devam ediyor ve bu durum, küresel otomatik vites üretiminin satışları olumlu yönde etkilediği ifade ediliyor.

Manuel Vites Aracın Payı Sürekli Azalıyor

Manuel şanzımanlı otomobillerin pazar payının tek haneli rakamlara indiği bir dönemde, mart sonu itibarıyla otomatik vitesli araçların pazar payı %89,3'e yükseldi ve manuel vitesli araçların payı ise %10,7 düzeyinde kaldı, böylece her 10 otomobilden 9'u otomatik vites olarak tercih edildi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ford'un 40 binden fazla aracını geri çağırma kararı aldığı bildirildi

Ford'un 40 binden fazla aracını geri çağırma kararı aldığı bildirildi