18 Temmuz 2024
weather
37°
weather
33°
İstanbul
00:00:00
Öğle vaktine kalan
HABERTEMA Otomobil Bayramda elektrikli araç şarjında rekor kırıldı

Bayramda elektrikli araç şarjında rekor kırıldı

Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği (TEHAD) Başkanı Berkan Bayram, Ramazan Bayramı tatilinde aynı anda 1000 aracın şarj edilmesiyle rekor kırıldığını bildirdi.

285
GÖSTERİM
2 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
GÜNCELLEME:
Okunma Süresi: 2 dk
Bayramda elektrikli araç şarjında rekor kırıldı

TEHAD Başkanı: Elektrikli Araçlarla Rekor Kırıldı!

Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği (TEHAD) Başkanı Berkan Bayram, Ramazan Bayramı tatilinde aynı anda 1000 aracın şarj edilmesiyle rekor kırıldığını duyurdu.

Elektrikli Araçlar Giderek Popülerleşiyor

Berkan Bayram, Türkiye'nin otomobili Togg'a gösterilen ilgiyle elektrikli otomobil sayısının 90 bini aştığını ve şarj soket sayısının 20 bine yaklaştığını belirtti.

Şarj İstasyonları Sorunsuz Hizmet Veriyor

Ramazan Bayramı tatili boyunca elektrikli araç sürücülerinin yola çıkmadan rotalarında şarj istasyonu kontrolü yaptığını, tam şarj yerine yüzde 70 seviyesinde ve sık şarj etme gibi tavsiyelere uyduğunu aktaran Bayram, şarj hizmetlerinin kesintisiz ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildiğini vurguladı.

Bayram, bu yıl elektrikli araçları ve şarj istasyonlarını test ederek başarılı sonuçlar elde ettiklerini dile getirerek, bu sürecin sorunsuz geçtiğini ve hiçbir elektrik şarjıyla ilgili problem yaşanmadığını belirtti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının açıkladığı şarj ağı yatırım destek paketinin elektrikli araçlar alanındaki yatırımların genişlemesine büyük katkı sağladığını belirten Bayram, yıl sonunda Türkiye genelinde 35-40 bin şarj soket sayısına ulaşmayı hedeflediklerini açıkladı.

Bayram, gelecek yılın elektrikli araçların şarj altyapısı için kritik bir yıl olacağını vurgulayarak, daha fazla şarj altyapısı yatırımına ihtiyaç olduğunu söyledi.

Elektrikli araçların giderek popülerleştiği Türkiye'de, şarj istasyonlarına olan talebin arttığını ifade eden Bayram, kullanıcıların elektrikli araçlarıyla uzun ve sorunsuz seyahat deneyimleri yaşadığını belirtti.

Bu dönemde, bazı şarj istasyonu firmalarının yüzde 50'ye varan indirimler yaptığına dikkat çeken Bayram, bu durumun elektrikli araç kullanıcılarının tercihlerini etkilediğini belirtti.

Muhtemelen diğer markaların da benzer kampanyalar düzenleyeceğini öngören Bayram, elektrikli araçlar ve şarj altyapısının gelecekte daha da önem kazanacağını sözlerine ekledi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
İsviçre'de Beypazarı Maden Suyu Yasaklandı: Sağlık Endişesi

İsviçre'de Beypazarı Maden Suyu Yasaklandı: Sağlık Endişesi