İstanbul
AZ BULUTLU
16°
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Amasya
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Isparta
Mersin
İstanbul
İzmir
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Kahramanmaraş
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yozgat
Zonguldak
Aksaray
Bayburt
Karaman
Kırıkkale
Batman
Şırnak
Bartın
Ardahan
Iğdır
Yalova
Karabük
Kilis
Osmaniye
Düzce
yazar
Haktan Aydın
YÖNETİCİ
553
GÖSTERİM

Beylikdüzü Belediyesi ve Beylikdüzü Kaymakamlığı’nın İskenderun’da kurduğu çadırkent, imzalanan protokol ile İskenderun Kaymakamlığı ve İskenderun Belediyesi’ne devredildi. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Beylikdüzü'nün bir eli hep orada olmaya devam edecek” dedi. 

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından Beylikdüzü Belediyesi ve Beylikdüzü Kaymakamlığı’nın Hatay İskenderun’da kurduğu çadırkent, İskenderun Kaymakamlığı ve İskenderun Belediyesi’ne devredildi. Devir protokolü, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ile İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı arasında imzalandı. Protokole göre, 3 binden fazla kişinin yaşadığı çadırkentin sevk ve idaresi İskenderun Kaymakamlığı ve İskenderun Belediyesi tarafından yürütülecek.

Beylikdüzü Belediyesi’nin çadırkente desteğinin devam edeceğini belirten Başkan Çalık, şunları söyledi:

“Afetin hemen ardından hızla harekete geçerek çadırkentimiz için plan ve projelendirme çalışmalarımıza başlamıştık. Hatay İskenderun’da tam donanımlı bir çadırkenti Beylikdüzü Kaymakamlığımız ile birlikte hayata geçirdik. Bu alan, 3 binden fazla afetzedemize yuva oldu. Şimdi ise imzaladığımız protokol ile çadırkenti, İskenderun Kaymakamlığı ve İskenderun Belediyesi’ne devrettik. Beylikdüzü'nün bir eli hep orada olmaya devam edecek. Bu zamana kadar özveriyle çalışan, emek veren tüm yol arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum.”

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *