İstanbul
AZ BULUTLU
16°
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Amasya
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Isparta
Mersin
İstanbul
İzmir
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Kahramanmaraş
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yozgat
Zonguldak
Aksaray
Bayburt
Karaman
Kırıkkale
Batman
Şırnak
Bartın
Ardahan
Iğdır
Yalova
Karabük
Kilis
Osmaniye
Düzce
ANASAYFA GENEL ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ RİZE ŞUBESİ'NİN 14'ÜNCÜ OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ RİZE ŞUBESİ'NİN 14'ÜNCÜ OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

Atatürkçü Düşünce Derneği Rize Şubesi’nin 14'üncü Olağan Kongresi bugün yapıldı. Kongrede, ADD Rize Şube Başkanı Ömer Toprak, başkanlığa yeniden...
yazar
Haktan Aydın
YÖNETİCİ
424
GÖSTERİM
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ RİZE ŞUBESİ'NİN 14'ÜNCÜ OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

Gençağa KARAFAZLI

Atatürkçü Düşünce Derneği Rize Şubesi’nin 14'üncü Olağan Kongresi bugün yapıldı. Kongrede, ADD Rize Şube Başkanı Ömer Toprak, başkanlığa yeniden seçildi. Toprak, "Halkımız demokratik bir değişim beklentisi içerisindedir. Saraya taşınan egemenlik hakkının gerçek sahibi olan millete devredilmesini sağlamalıyız" dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Rize Şubesi’nin 14. Olağan kongresi bugün yapıldı. Kongreye Atatürkçü Düşünce Derneği Ardeşen, Pazar, Fındıklı Şubelerinin yanı sıra CHP, İyi Parti, Sol Parti, Memleket Partili isimler ile Eğitim-İş Sendikası ve Tek Gıda İş Sendikası temsilcileri de katıldı. Yapılan seçimler sonucunda ADD Rize Şubesi Başkanı Ömer Toprak başkanlığı yeniden seçildi.

“SARAYA TAŞINAN EGEMENLİK HAKKININ GERÇEK SAHİBİ OLAN MİLLETE DEVREDİLMESİNİ SAĞLAMALIYIZ”

ADD Rize Şube Başkanı Ömer Toprak kongrede yaptığı konuşmada, şunları ifade etti:

“Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında Atatürk Cumhuriyeti’ni yeniden kazanmak için emperyalizme ve onun her türlü gerici ve bölücü işbirlikçilerine karşı daha duyarlı ve mücadeleci olmak zorundayız. Cumhuriyetimizin birleştirici gücüne inanıyoruz. Geçmişte başardık yine başarabiliriz. Halkımız demokratik bir değişim beklentisi içerisindedir. Saraya taşınan egemenlik hakkının gerçek sahibi olan millete devredilmesini sağlamalıyız. Atatürk devrim ve ilkeleri toplumsal sorunlarımızın çözümlerinde ışık tutucu niteliğe sahiptir. Görevimiz, tarihten ders alarak akıl ve bilimle Atatürk’ün bu topraklarda başlattığı aydınlanma devrimini sürdürmek geleceğin tam bağımsız Türkiye’sini kurmaktır. Birliğimiz gücümüz olsun, yaşasın Cumhuriyet.”

“ATATÜRK’Ü DEVRİMCİ YAPAN SARAYIN İRADESİNE KARŞI ÇIKIP SAMSUN'A ÇIKMIŞ OLMASIDIR. BİZLEDİ DE DEVRİMCİ OLMAYA İTECEK İRADE BUDUR”

Kongre sonrası bir konuşma yapan eski CHP Rize İl Başkanı ve milletvekili aday adayı Saltuk Deniz ise şunları ifade etti:

“Cumhuriyetin yaratmış olduğu ne kadar değer varsa; ona saldıran, onu işgal etmek isteyen, bizim beynimize tecavüz etmek isteyen bir yönetim anlayışıyla karşı karşıyayız. A, B, C partisi değil mevzu. Mevzu Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyet’e sahip çıkacak mıyız, çıkmayacak mıyız? Bu insanları geldikleri gibi gönderecek miyiz, göndermeyecek miyiz? Atatürkçülük devrimciliktir, devrimcilik geleceğe bakmak demektir. Elbette ki geçmişte güzel şeyler yaptı ama geleceği de konuşmamız gerekiyor. Atatürk’ü devrimci yapan, sarayın iradesine karşı çıkıp, ‘sizin ilişkilerinizden bir şey olmaz ben Anadolu’ya çıkıyorum’ diyerek 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkmış olmasıdır. Bizleri de devrimci olmaya itecek olan irade budur. Şu an var olan düzeni değiştirmek zorundayız. Bu kişisel egolarımızın üstünde bir görevdir. Kişisel beklentilerimizin ve kariyerimizin üstünde bir olaydır.”

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
SOL PARTİ BAŞKANLAR KURULU ÜYESİ İLKNUR BAŞER

SOL PARTİ BAŞKANLAR KURULU ÜYESİ İLKNUR BAŞER